KF 2 Korriku - 2 Korriku triumfon n...

Warning

Error loading component: mounted-storage/home42b/sub003/sc29584-HCJC/2korriku.com/components/com_cobalt/library/php/community/com_cobalt, Component not found.

April 15, 2017
Prishtine, 15 prill, 2017 | 2 Korriku jave pas jave po tregon se eshte nje nder pretendentet kryesor per futjen ne Superlige, e kete e deshmoi edhe sot duke mposhtur Flamurtarin me rezultatin minimal 1-0. Edhe pse me shume veshtiresi 2 Korriku ne fund triumfoi dhe me kete fitore renditet e 3-ta ne renditjen tabelare te Liges se Pare. Kete derbi e vendosi i riu Jetmir Topalli i cili arriti te shenonte ne pjesen e dyte dhe i dha tre pike shume te rendesishme klubit te 2 Korrikut. Sot ne stadiumin e 2 Korrikut u zhvillua ndeshje interesante dhe me raste te shumta nga te dy skuadrat, se pari pjesa e pare nuk solli raste dhe u zhvillua nje ndeshje mesatare, kurse pjesa e dyte solli nje ndeshje krejtesisht ndryshe. Vendasit te cilet me ngulm kerkonin fitoren u hodhen ne sulm duke kerkuar me ngulm golin i cili u arrit nga i riu Jetmir Topalli. Nje krosim mjaft i mire nga mbrojtesi i djathte Lirim Pajaziti u shfytezua mjaft mire nga Jetmir Topalli, i cili se pari goditi shtyllen pas goditjes me koke kurse nga topi i kthyer arriti te mposhte portierin mysafir dhe keshtu i dha epersine vendasve. Deri ne fund ishin mysafiret ata te cilet kishin iniciativen duke kerkuar golin i cili do te barazonte rezultatin por qe nuk u arrit, madje ne minutat e fundit mysafiret paten nje rast te paster per gol, mirepo ishte kapiteni Agron Beqiri i cili me nje zgjatje fantastike ndali goditjen e njerit prej futbollisteve mysafir dhe keshtu ne fund triumfuan vendasit me nje fitore tejete te rendesishme. Ne javen e 23-te te Liges se Pare, 2 Korriku do te jete mysafir i skuadres se Vushtrrise, ndeshje kjo e cila do te zhvillohet pa pranine e tifozve.
{modulepos news-nav}
{modulepos news-related}

Leave a Reply