KF 2 Korriku - 2 Korriku (U13) triu...

Warning

Error loading component: mounted-storage/home42b/sub003/sc29584-HCJC/2korriku.com/components/com_cobalt/library/php/community/com_cobalt, Component not found.

November 28, 2016
Prishtine , 28 nentor 2016 | Fatoset e 2 Korriku-t qe ishin pjesmarres ne turneun STRUMINCA CUP 2016 arriten te fitonin kete turne duke mposhtur ne finale ekipin e Shkendise nga Tetova me rezultat 4-1. Njomaket e 2 Korriku-t treguan cilesite e tyre kunder ekipeve te ndryshme qe vinin nga shtetet si Bullgaria , Maqedonia , Kosova dhe Serbia. Ne plot 5 ndeshje te luajtura te rinjte e 2 Korriku-t shenuan 4 fitore dhe vetem 1 barazim. Ne fazen e grupeve ata barazuan me skuadren FK Akademija Pandev me rezultatin 0-0 , kurse shenuan fitore ndaj FK Lider Leskovc Serbi me rezultat te thelle 8-0 , dhe ne ndeshjen e fundit te fazes se grupeve mposhten FK Prilep Maqedoni me rezulat 4-0. Kurse ne finale 2 Korriku arriti me shume lehtesi pas fitores ne gjysmefinale kunder FK Akademija Pandev me rezultatin 6-0 , dhe finalja u zhvillua ndermjet KF 2 Korriku-t nga Prishtina dhe KF Shkendija nga Tetova ku ne fund triumfoi ekipi nga Kosova me rezultat 4-1. Perpos fitimit te turneut per klubin e 2 Korriku-t pati edhe shperblime tjera , ishte talenti i 2 Korriku-t Ard Tershani i cili u zgjodh si lojtari me i mire i turneut , kurse trajneri me i mire u shpall Labinot Haziri nga skuadra e 2 Korriku-t.
{modulepos news-nav}
{modulepos news-related}

Leave a Reply