KF 2 Korriku - JAVA 29: 2 Korriku -...

May 18, 2017
Prishtine, 18 maj, 2017 | 2 Korriku dhe Dukagjini do te ndeshen ne kuader te javes se 29-te te Liges se Pare. Ndeshja qe mban epitetin e derbit per kete gjiro do te gjykohet nga Ilir Mehmeti, i cili do te ndihmohet nga asistentet Bujar Haradinaj dhe Visar Hyseni. Ky derbi do te zhvillohet te dielen (21 maj) ne stadiumin "2 Korriku", ne Prishtine me fillim nga ora 16:00. Skuadra e 2 Korrikut matematikisht ka ende gjasa per futje ne barazh, dhe ne rast fitoreje do ti afrohej Dukagjinit ne vetem 2 pike, kurse ne rast fitoreje te skuadres nga Klina, atehere do te ishte skuadra e Dukagjinit ajo qe do te merrte pjese ne barazh edhe kete vit.

Leave a Reply