KF 2 Korriku - LIGA E PARE , JAVA 1...

November 15, 2016
Prishtine , 15 nentor 2016 | Derbi i javes se 15-te ndermjet 2 Korriku-t dhe Fushe Kosove-s do te zhvillohet te shtunen me fillim nga ora 13:00. Te dy ekipet kane per synim fitoren sepse kjo ndeshje ka rendesi te madhe per 2 ekipet ne luften per futjen ne Superlige. 2 Korriku ne kete ndeshje vjen nga humbja me Dukagjini-n , kurse Fushe Kosova vjen nga fitorja si vendas me Kosoven (P). Kjo jave do te jete java e fundit e stinorit vjeshtor , dhe me nje fitore 2 Korriku do te arrinte te dimeronte ne mesin e skuadrave pretendente per Superlige.

Leave a Reply