AlbanianEnglish

,

Ardian Ismajli viziton Shkollën e Futbollit “2 Korriku”

Pasditen e sotme, njomakët e Shkollës së Futbollit “2 Korriku”, kanë pasur kënaqësinë që pranë tyre ta kenë futbollistin e Kombëtares Shqiptare si dhe mbrojtësin e skuadrës italiane që bënë gara në Serie A, Empoli F.C., Ardian Ismajli.

Ardiani, që është produkt i dalur nga shkolla e “verdhebluve”, sic vepron gjithmonë kur është në Kosovë, edhe këtë verë nuk e ka harruar zakonin, duke marrë pjesë në një nga seancat stërvitore të të rinjëve të 2 Korrikut.

Futbollisti nga Prishtina, i lindur në Shtator të vitit 1996, tash e sa vite luan në nivelet më të larta të futbollit italian. Ai në të kaluarën ka qenë pjesë e 2 Korrikut, aty ku edhe u rrit e u formua si futbollist, teksa hapin e madh në karrierë e bëri me kalimin te skuadra kroate HNK Hajduk Split, e nga ku pastaj vazhdoi për në futbollin italian, fillimisht tek skuadra e Spezia Calcio, për të vazhduar tash e një vit me skuadrën e promovuar në edicionin e kaluar në Serie A, Empoli F.C.

Publikime të ngjajshme

FC 2 KORRIKU

Historiku i Klubit

Klubi i Futbollit “‘2 Korriku” është themeluar në vitin 1957, me emrin e atëhershëm Klubi i Futbollit “Proleteri”. Në vitin 1990, klubi ndërroi nomenklaturën, duke marrë emër të ri, Klubi i Futbollit “2 Korriku”, emër të cilin e bartë edhe sot.

Skuadra e Femrave