AlbanianEnglish

,

Kosova e nis ciklin kualifikues me humbje; Jashari e Bllaca marrin minuta

Kosova U19 e ka nisur me humbje aventurën në grupin 3 të Main Round në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2023.

“Dardanët” janë mposhtur me rezultat minimal, 1:0, kundër kombëtares së moshave nën 19-vjeç të Ukrainës.

Për Kosovën në këtë takim u paraqitën dy futbollistët e 2 Korrikut, mbrojtësi Riad Jashari si startues dhe mesfushori Arjol Bllaca si zëvendësues.

Rikujtojmë se pjesë e Kosovës U19 është edhe trajneri ynë Besim Ademi, i cili është “krah i djathtë” i selektorit “dardan”, Ramiz Krasniqit.

Kosova U19 do të pushoj nesër dhe pasnesër, ndërsa në aksion do të rikthehet më datë 20 Nëntor, datë kjo kur do të ndeshet me Suedinë.

Publikime të ngjajshme

FC 2 KORRIKU

Historiku i Klubit

Klubi i Futbollit “‘2 Korriku” është themeluar në vitin 1957, me emrin e atëhershëm Klubi i Futbollit “Proleteri”. Në vitin 1990, klubi ndërroi nomenklaturën, duke marrë emër të ri, Klubi i Futbollit “2 Korriku”, emër të cilin e bartë edhe sot.

Skuadra e Femrave