AlbanianEnglish

,

2 Korriku U11 – kampion i “Summer Cup Football Tournament”

Njomakët e 2 Korrikut (moshat U11), të drejtuar nga trajnerët Luan Tufa dhe Liridon Abdullahu, kanë fituar trofeun e kampionit në turneun “Summer Cup Football Tournament”, të zhvilluar në Durrës të Shqipërisë e që zgjati për plot katër ditë.

“Verdheblutë”, në ndeshjen finale, u takuan me bashkëmoshatarët e tyre nga Shkolla e Futbollit “Kurda”; koha e rregullt e ndeshjes u mbyll me barazim 1:1, kurse pas penalltive të ekzekutuara, triumfuan “verdheblutë”, që u treguan më të saktë nga pika e bardhë.

Pos trofeut të kampionit, nga moshat nën 11-vjec të 2 Korrikut, çmim fitoi edhe Erina Mehmeti, e cila u shpall futbollistja më e mirë e turneut.

Publikime të ngjajshme

FC 2 KORRIKU

Historiku i Klubit

Klubi i Futbollit “‘2 Korriku” është themeluar në vitin 1957, me emrin e atëhershëm Klubi i Futbollit “Proleteri”. Në vitin 1990, klubi ndërroi nomenklaturën, duke marrë emër të ri, Klubi i Futbollit “2 Korriku”, emër të cilin e bartë edhe sot.

Skuadra e Femrave