AlbanianEnglish

,

Shorti për Kupën e Kosovës hidhet këtë të premte

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar klubet dhe opinionin se shorti për edicionin 2022/23Kupës së Kosovës do të hidhet këtë të premte në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës, me fillim në ora 13:00.

Vlen të theksohet se nga ky raund, në garat e Kupës së Kosovës, do të marrin pjesë edhe skuadrat e Albi Mall Superligës si dhe skuadrat nga të dyja grupet e Viva Fresh Ligës së Parë.

Publikime të ngjajshme

FC 2 KORRIKU

Historiku i Klubit

Klubi i Futbollit “‘2 Korriku” është themeluar në vitin 1957, me emrin e atëhershëm Klubi i Futbollit “Proleteri”. Në vitin 1990, klubi ndërroi nomenklaturën, duke marrë emër të ri, Klubi i Futbollit “2 Korriku”, emër të cilin e bartë edhe sot.

Skuadra e Femrave