Drejtori Shaban Baholli, takon legjendën e futbollit brazilian, Gilberto Silva

Ngjarja e madhe e njohur si “FIFA WORLD CUP TROPHY TOUR”, ka bërë të mundur që, për herë të parë, trofeu i Kupës së Botës të vij në Kosovë , e bashkë me të, edhe ylli i futbollit brazilian, Gilberto Silva . Me këtë të fundit, në eventin e lartpërmendur të mbajtur sot në Prishtinë, […]

Riad Jashari po shkëlqen me moshat U19 të Kosovës.

Riad Jashari po shkëlqen me moshat U19 të Kosovës. Ai bashkë me “Dardanët” tjerë, kanë fituar dy ndeshjet e para në turneun “Roma Caput Mundi”, atë kundër Italisë LND (2:1) dhe atë kundër skuadrës Abbruzo (0:0/5:4 pas penalltive). Tash, “Dardanëve”, që iu ka mbetur edhe një përballje kundër Greqisë, iu duhet të mos mposhten, sepse […]

Elton Krasniqi bëhet pjesë e skuadrës gjermane, VfB Stuttgart

Elton Krasniqi, i lindur në vitin 2005, që në moshë shumë të re erdhi e u bashkua me “verdheblutë”, ku edhe i mori hapat e parë si futbollist, për të vazhduar me suksese të njëpasnjëshme, duke mos lënë trofe pa fituar e mbi të gjitha duke lënë gjurmë në secilin sukses të arritur nga grupmosha […]