AlbanianEnglish

,

Kosova U19 triumfon në “Roma Caput Mundi” Riad Jashari realizon dhe asiston në ndeshjen finale

Kosova U19 ka arritur që ta mbroj titullin e kampionit në “Roma Caput Mundi”, teksa sot ka mposhtur në finale Lazio’n U19, me rezultat 2:1. Kontribut të madh në këtë fitore dha futbollisti nga klubi jonë, Riad Jashari, i cili realizoi nga penalltia e asistoi te goli tjetër.
Duhet cekur se pjesë e këtij suksesi është edhe trajneri jonë, Besim Ademi, i cili është ndihmës-trajner te moshat U19 të Kosovës.
Urime, “Dardanë”! Vazhdoni dhe bëjeni krenar vendin tonë të shenjtë. 👏🏻

Publikime të ngjajshme

FC 2 KORRIKU

Historiku i Klubit

Klubi i Futbollit “‘2 Korriku” është themeluar në vitin 1957, me emrin e atëhershëm Klubi i Futbollit “Proleteri”. Në vitin 1990, klubi ndërroi nomenklaturën, duke marrë emër të ri, Klubi i Futbollit “2 Korriku”, emër të cilin e bartë edhe sot.

Skuadra e Femrave