AlbanianEnglish

,

Kujtim Krasniqi gjyqtar kryesor në derbin 2 Korriku – Ramiz Sadiku

Sot zhvillohet dueli derbi në mes skuadrave kryeqytetase, 2 Korrikut dhe Ramiz Sadikut. Ky duel që starton sot në ora 13:00 i është besuar prishtinasit Kujtim Krasniqi që ta gjykoj, gjyqtar ky që do të ndihmohet nga asistentët Visar Kupina e Bedri Beshiri.

Përmendim se edicionin e kaluar, gjyqtari Krasniqi kishte gjykuar ndeshjen Ramiz Sadiku – 2 Korriku, e cila asokohe ishte zhvilluar në kuadër të fazës së tretë të Viva Fresh Ligës së Parë, e që ishte mbyllur me fitoren me rezultat minimal (0:1) në të mirë të 2 Korrikut.

Përpos gjyqtarëve, të ditur tashmë janë bërë edhe vëzhguesi i gjyqtarëve dhe delegati i ndeshjes. Erduan Baliqi dhe Blerim Vilanci do të jenë në rolin e vëzhguesit të gjyqtarëve, respektivisht delegatit të ndeshjes.

Ndeshja e sotme mes prishtinasve zhvillohet në stadiumin e 2 Korrikut që ndodhet në lagjen Arbëria.

Publikime të ngjajshme

FC 2 KORRIKU

Historiku i Klubit

Klubi i Futbollit “‘2 Korriku” është themeluar në vitin 1957, me emrin e atëhershëm Klubi i Futbollit “Proleteri”. Në vitin 1990, klubi ndërroi nomenklaturën, duke marrë emër të ri, Klubi i Futbollit “2 Korriku”, emër të cilin e bartë edhe sot.

Skuadra e Femrave